20200210 115255

Nauka zdalna nie przeszkodziła uczniom klasy V i VIa, VIb doskonalić znajomość i praktyczne zastosowanie poznanych zasad poprawnej pisowni. Jedną z form był udział w ogólnopolskich zmaganiach na platformie dyktanda.pl.

Tam został uruchomiony serwis z dyktandami, dzięki któremu uczestnicy mierzyli swoje postępy i rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych z uczniami z całej Polski. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zgromadził ogrom uczestników, co wielokrotnie zaznaczali organizatorzy w trakcie jego przebiegu. W ostatecznym podliczeniu punktów uczniowie, którzy otrzymali nagrody pocieszenia z naszej szkoły to: Eliza Domagała, Hubert Śmiałek, Julia Daniel. Inną formą utrwalania, a zarazem propagowania zasad poprawnej pisowni był udział w II Ogólnopolskim Konkursie Ortograficzno-Plastycznym „Chwyć byka za rogi”. Tu swoje prace zaproponowali uczniowie klasy V: Julia Szaleniec i Daniel Celej.

20200210 123801
Wszystkim uczniom gratuluję i dziękuję, że tak chętnie podejmujecie się dodatkowych wyzwań. Przy okazji polecam kolejne ortograficzne zmagania na platformie dyktanda.pl – może podczas wakacji warto poćwiczyć ortografię i powalczyć o wspaniałe nagrody. Miłej zabawy!

K.N.

Wakacyjny Mistrz Ortografii – dla klas 4-6