szkola w ruchu
Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu.
Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na fakt, iż  szkoły  powinny położyć szczególny nacisk na zapewnienie uczniom bezpieczeństwa, promować zdrowy tryb życia oraz upowszechniać potrzebę aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna bowiem w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji.

W ramach programu Szkoła w ruchu ogłoszona została akcja „Ćwiczyć każdy może”, w której nasze szkoły wzięły udział, gdyż zawsze bardzo chętnie podejmujemy różnorodne działania na rzecz aktywności fizycznej naszych uczniów.
Akcja obejmowała dwa obszary Ruch w szkole oraz Ruch poza szkołą.
Do akcji przystąpiło 4456 szkół i przedszkoli z całego kraju, w województwie małopolskim 603 placówki, a w powiecie krakowskim 40.
Zgodnie z regulaminem akcji opis wykonanych zadań, zdjęcia oraz filmy zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Właśnie otrzymaliśmy informację, że zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum po ocenie zamieszczonych materiałów otrzymały tytuł SZKOŁY W RUCHU.
Jak dotąd, dwie nasze szkoły znajdują się w gronie 4 szkół, które otrzymały  tytuł na 40 zgłoszonych w powiecie krakowskim oraz w gronie 27 w województwie małopolskim.
Koordynatorem akcji jest pan Jakub Sieniawski nauczyciel wychowania fizycznego.

Certyfikat SZKOŁY W RUCHU jest dla nas tym cenniejszy, że pomimo braku sali gimnastycznej, co niewątpliwie bardzo utrudnia prowadzenie zajęć wf, są one atrakcyjne i ciekawe dla uczniów.
Certyfikat ten jest dowodem na to, że zaangażowanie w pracę, troska o wszechstronny rozwój uczniów, poszukiwanie niestandardowych rozwiązań przynosi sukces.
Pozostaje pytanie, co moglibyśmy osiągnąć gdyby uczniowie zarówno Szkoły Podstawowej jak i Publicznego Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie mieli możliwość ćwiczyć na Sali gimnastycznej?
Jest to ciągle wielkie marzenie społeczności nie tylko szkolnej ale i lokalnej.
Anna Rerak