Czego i jak uczymy:
Nasza szkoła jest przyjazna, sprawiedliwa, wymagająca, bezpieczna. Stawiamy uczniom duże wymagania, ale są one dostosowane do ich możliwości. Indywidualnie traktujemy ucznia zdolnego, mającego trudności, niepełnosprawnego. Szkołę wyróżnia rodzinna atmosfera i klimat przyjaznego dialogu między uczniem, nauczycielem, rodzicem, czego symbolem jest kilkunastoletnia tradycja zasiadania do wspólnego wigilijnego stołu - uczniów, nauczycieli, rodziców, władz samorządowych.

Udział naszej szkoły w programie „ Szkoła Marzeń” jest kontynuacją dwóch zrealizowanych wcześniej projektów : „ Daj Szansę Sobie” w ramach programu „ Równać Szanse” w 2002r., „ Kuźnia Młodych Talentów” w ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych ze środowisk wiejskich „Janko Muzykant”.

Posiadamy certyfikat „Szkoły z klasą”.

Uczniom oferujemy: liczne koła zainteresowań; zadania dodatkowe, przygotowanie referatów; publikowanie prac uczniów w prasie lokalnej, pracę metodą projektów, zajęcia świetlicowe. Organizujemy konkursy na etapie szkolnym i gminnym, przygotowujemy uczniów do konkursów pozaszkolnych; prezentujemy prace uczniów na apelach i gazetkach szkolnych. Dla uczniów z trudnościami organizujemy rewalidację, zajęcia wyrównawcze w kl.I-III, dostosowujemy podział godzin do potrzeb psychofizycznych młodzieży.

Nasze sukcesy:
Nasi uczniowie są laureatami wielu konkursów gminnych, powiatowych, wojewódzkich, a nawet międzynarodowych. Wiedziemy prym szczególnie w konkursach plastycznych, ekologicznych, wiedzy biblijnej, recytatorskich. Osiągamy najwyższe w gminie wyniki sprawdzianu uczniów klasy szóstej. Od wielu lat nie ma uczniów powtarzających klasę. Nauczyciele wykorzystują multimedialne programy edukacyjne.Absolwenci, osiągają w gimnazjum, szkole średniej, wysokie wyniki w nauce. Udział naszej szkoły w programie „ Szkoła Marzeń” jest kontynuacją zrealizowanych projektów: „Daj Szansę Sobie” w ramach programu „ Równać Szanse” w 2002r. „Kuźnia Młodych Talentów” w ramach programu „Janko Muzykant”. Posiadamy certyfikat „Szkoły z klasą”. Współpraca z sąsiednimi placówkami układa się dobrze; np. organizowane są w szkołach konkursy gminne. W celu doskonalenia zawodowego i integracji środowiska nauczycielskiego, prowadzone są narady szkoleniowe. Współpraca z instytucjami polega na: pomocy w przeprowadzaniu i współfinansowaniu imprez; fachowych poradach i konsultacjach w zakresie pracy z uczniem niepełnosprawnym i mającym problemy w nauce. Organizujemy wspaniałe imprezy dla środowiska np. spotkanie opłatkowe, zabawa choinkowa, festyny majowe, święto szkoły, w których bierze udział społeczność lokalna. Jesteśmy centrum życia kulturalnego naszej i okolicznych wsi. Aktywność naszych uczniów przejawia się: w bardzo dużym zaangażowaniu w uroczystości szkolne i środowiskowe, także w licznym udziale,(z sukcesami) w konkursach na wszystkich szczeblach. Nauczyciele mają wysokie kwalifikacje. W szkole pracuje 5 nauczycieli dyplomowanych, 4 mianowanych, i 3 kontraktowych. Wszyscy systematycznie podejmują formy doskonalenia zawodowego. Cechuje nas duże zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą i opiekuńczą.

Dotychczasowe doświadczenia szkoły i środowiska lokalnego:
Udział naszej szkoły w programie „ Szkoła Marzeń” jest kontynuacją zrealizowanych projektów: „Daj Szansę Sobie” w ramach programu „ Równać Szanse” w 2002r. „Kuźnia Młodych Talentów” w ramach programu „Janko Muzykant”. Posiadamy certyfikat „Szkoły z klasą". Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie dzięki możliwościom jakie zostały stworzone w ramach realizowanych programów:poszerzyli swoją wiedzę, nabyli nowe umiejetności, rozwinęli zainteresowania, mieli możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi dydaktycznych. dużym plusem było zaangażowanie szerokiej społeczności lokalnej, aktywizacja nauczycieli oraz włączenie absolwentów do organizowanych w naszej szkole zajęć.