goragrosza2017dyplom

W grudniu 2016 r. w naszych szkołach przeprowadziliśmy zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem 17-ej już edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem pomysłodawców jest pozyskanie funduszy na pomoc dla istniejących już Domów Dziecka, oraz tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka.
Samorząd Uczniowski obydwu szkół we współpracy z nauczycielami oraz Dyrekcją Szkoły czuwali nad przebiegiem całej akcji, w której udało się zebrać łącznie aż 469 zł i 26 gr! Szkoła Podstawowa 425 zł i 91 gr i Publiczne Gimnazjum 43 zł 35 groszy. Zebrana suma jest o 239 zł i 95 gr większa niż w roku poprzednim.

To prawdziwy sukces!
Na dzień 12 maja 2017 r. na koncie ogólnopolskim uzbierano kwotę 2.633.277,36 złotych i pieniądze są nadal liczone. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji, pamiętajcie, że dobro lubi wracać.

Zapraszamy także już teraz do wzięcia udziału w akcji Góra Grosza w przyszłym roku.

Joanna Szlachta