zakonczeniesp 2017

Mija kolejny rok szkolny, przed nami czas wakacji i odpoczynku.
Spotykamy się na uroczystym apelu aby podsumować miniony rok, wręczyć świadectwa, które dają wszystkim uczniom promocję do następnej klasy. Wręczymy również nagrody i podziękowania.
Jak w każdym roku wszyscy nauczyciele starali się w jak najpełniejszym stopniu wyposażyć uczniów w umiejętności i wiedzę przewidzianą w programach i podstawach programowych z poszczególnych przedmiotów.

Szczególną wagę przywiązywaliśmy do takich zagadnień jak:
- rozwijanie zainteresowań i kompetencji czytelniczych, gdyż dobrze opanowana um. czytania jest podstawą w nauce innych umiejętności;
- rozwijanie u uczniów kompetencji informatycznych i matematycznych – rel.
   projektu na dodatkowe zajęcia dla kl. IV- VI.
- stosowanie oceniania wspierającego rozwój ucznia, ( tzw. ocenianie
   kształtujące)
- stosowanie twórczych i innowacyjnych metod pracy;
- motywowanie wszystkich uczniów do rozwoju,
- kształtowanie odpowiednich postaw w zakresie wychowania do wartości oraz
  zdrowego trybu życia,
- motywowanie uczniów do właściwego zachowania w stosunku do kolegów,
  nauczycieli, osób starszych;

W tym roku możemy poszczycić się  licznymi i znaczącymi osiągnięciami naszych uczniów z czego jesteśmy bardzo dumni, o których na bieżąco informujemy na stronie internetowej i facebooku szkoły.
Były to wysokie miejsca w  konkursach, także realizowane liczne projekty, innowacje pedagogiczne, przedsięwzięcia, oraz szkolne uroczystości.
Chciałabym podkreślić, że nasi uczniowie biorą udział w konkursach na różnych szczeblach od szkolnych, poprzez gminne, powiatowe, wojewódzkie, ogólnopolskie oraz międzynarodowe. Są to konkursy wiedzy, artystyczne, sportowe. Cenne jest także to, że uczniowie rozwijają swoje talenty na zajęciach pozaszkolnych.  Cieszymy się, gdy uczniowie otrzymują nagrody i wyróżnienia ale istotne jest również to, że chcą się rozwijać, poszerzać wiedzę, która z pewnością może być wykorzystana na dalszych etapach kształcenia.
Chciałabym podkreślić i podziękować nauczycielom, którzy nie szczędzą swojego czasu i sił na dodatkową pracę z uczniami, na organizację konkursów, na wyjazdy na ciekawe wycieczki.

Sukcesy na tych różnych polach są możliwe dzięki Waszemu zaangażowaniu, drodzy uczniowie, dzięki ogromnej pracy nauczycieli oraz wsparciu ze strony rodziców za co bardzo serdecznie dziękuję.

Dziękuję  nauczycielom za bardzo dobrą pracę i zaangażowanie, rzetelne i odpowiedzialne wykonywanie obowiązków oraz podejmowanie wielu cennych inicjatyw dzięki, którym stale wzrasta jakość pracy naszej szkoły.
Dziękuję również paniom woźnym, pani sekretarce oraz panom konserwatorom za dobrą pracę.

Serdeczne podziękowania chcę skierować do wszystkich rodziców, którzy zawsze chętnie odpowiadają na nasze apele, gdy potrzebujemy pomocy. Szczególnie dziękuję  przewodniczącemu Rady Rodziców panu Pawłowi Kurbielowi, i wice przew. Panu Januszowi Adamczykowi, pani Urszuli Cichy rodzicom, którzy byli  w bieżącym roku szkolnym w Radzie Rodziców oraz w trójkach klasowych i wspomagali nas w wielu przedsięwzięciach szkolnych i klasowych.
Byli to Państwo:
Kiełtyka Jolanta, Monika Nawrocka,  Beata Kazana
Beata Gaździcka, Joanna Małek, Barbara Chwastek, Monika Zębala;
Teresa Cerek, Urszula Wieczorek, Urszula Cichy; Agata Kusiak
Jolanta Śmiałek, Iwona Domagała, Piotr Kurbiel;
Agnieszka  Kowal,  Lucyna  Kolawa,  Małgorzata Kubik,
Beata Kucala, Aneta Chochorek, Monika Graca,
Małgorzata Mitka, Anita Proszowska, Kamila Bober;
Paweł  Kurbiel, Danuta Kowalczyk, Beata Adamczyk, Grzegorz  Młodecki;

Dzięki państwa  zaangażowaniu możemy wspólnie podejmować i realizować  wiele wartościowych zadań, co przyczynia się do rozwoju szkoły,  przynosi  wiele korzyści dla naszych uczniów  oraz dla środowiska lokalnego.
Dziękuję również naszym partnerom, i przyjaciołom, którzy wspierają nas w podejmowanych działaniach – szczególnie Radnemu Rady Powiatu Panu Markowi Piekarze. KGW z panią prezes Małgorzatą Mitką, OSP i Panu Andrzejowi Góralczykowi, oraz pani sołtys Jolancie Zębali.

Na zakończenie życzę  wszystkim dobrego wypoczynku, dużo słońca i proszę abyście w każdej sytuacji pamiętali o bezpieczeństwie swoim i kolegów.

Anna Rerak