zako roku gimn 2017

Kolejny rok szkolny dobiegł końca, nadszedł czas podsumowania, wręczenia świadectw oraz nagród dla tych którzy, pracowali najwytrwalej.
Wszyscy nauczyciele starali się w jak najpełniejszym stopniu wyposażyć uczniów w umiejętności i wiedzę przewidzianą w programach i podstawach programowych z poszczególnych przedmiotów oraz przygotować uczniów kl. III do egzaminu gimnazjalnego.

Zgodnie z koncepcją pracy szkoły w tym roku szkolnym szczególną wagę przywiązywaliśmy do takich zagadnień jak:
- motywowanie uczniów i zapewnienie im warunków do rozwoju;
- realizacja podstawy programowej abyście mogli bez problemów poradzić sobie na kolejnych etapach edukacyjnych;
- rozwijanie kompetencji czytelniczych, gdyż czytanie to podstawowa umiejętność bez, której trudno sobie poradzić w procesie zdobywania wiedzy;
- stosowanie oceniania wspierającego rozwój ucznia tzw. oceniania kształtującego, które ma pomóc uczniom doskonalić swoją wiedzę i umiejętności.
- i co szczególnie ważne na etapie gimnazjum wdrażanie do samokształcenia
i zaangażowania w proces edukacyjny, bo takie umiejętności są warunkiem odnoszenia sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych;
- staraliśmy się kształtować u uczniów poczucie odpowiedzialności za siebie i swoje czyny.
- ważnym elementem pracy wychowawczej było również zapewnienie bezpieczeństwa uczniom oraz kształtowanie kultury osobistej.

W tym roku uczniowie gimnazjum pod opieką swoich nauczycieli brali udział w wiedzowych konkursach kuratoryjnych, w konkursach artystycznych, sportowych, osiągali znaczące wyniki o czym na bieżąco informowaliśmy na facebooku, stronie internetowej, w czasie apeli szkolnych.
Zgodnie z planem pracy organizowane były uroczystości, realizowane projekty, ciekawe przedsięwzięcia, wyjazdy i wycieczki.
Na podkreślenie zasługuje praca wolontariuszy SKC i zaangażowanie w szereg akcji organizowanych w szkole. Jest to bardzo budujące dla nas dorosłych, że nasi uczniowie dostrzegają potrzebę niesienia pomocy innym.
I mimo iż liczebnie nasze gimnazjum jest małą szkołą, to dzięki dużej aktywności wielu uczniów możemy mówić o znaczących osiągnięciach.
Chciałabym podkreślić i jednocześnie pogratulować uczniom kl. III
oraz nauczycielom wysokiego wyniku na egzaminie gimnazjalnym, jest to dla was przepustka do dobrych krakowskich liceów i techników, a co się z tym wiąże w dalszej kolejności możliwość dostania się na wybrane studia.
Wyniki szkoły są bardzo satysfakcjonujące. Najpełniej pokazuje to skala staninowa, która informuje jak wynik naszej szkoły wygląda na tle wszystkich szkół w Polsce.
I tak: historia i wos – 8 stanin (na 9 możliwych) –bardzo wysoki - 7% szkół w Polsce ma taki wynik – jeden uczeń z wynikiem 100 %,
j. polski 7 stanin - wysoki 12 % szkół;
przedmioty. przyrodnicze – 7 stanin wysoki 12% ;
matematyka – 7 stanin 12 %;
j. ang. 6 stanin wyżej średni 17%, szkół – dwie uczennice z wynikiem 100 %

Gimnazjum to bardzo ważny etap w karierze uczniowskiej, tutaj uczniowie zdobywają podstawy do dalszego kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych, a następnie na studiach. Dlatego wytrwała praca, odpowiedzialność, obowiązkowość, uczciwość to wartości, które staramy kształtować przede wszystkim , bo są one niewątpliwie kluczem do sukcesu.
Uczniowie kl. III żegnają naszą szkołę. Przed Wami nowe wyzwania i obowiązki. Życzę Wam byście dobrze poradzili sobie w wybranych szkołach. Pamiętajcie o tym, że warto być dobrym, otwartym na innych, tolerancyjnym i życzliwym człowiekiem. W myśl zasady, że dobro, którym obdarzacie innych wraca do nas podwójnie.
Serdeczne podziękowania kieruję do grona nauczycielskiego za bardzo dobrą pracę, czego dowodem są m. in. wyniki na egzaminie gimnazjalnym oraz wysokie wyniki nauczania, dziękuję za zaangażowanie, za czas poświęcony uczniom, za podejmowanie wielu cennych inicjatyw na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów, dzięki czemu szkoła cały czas się rozwija. Dziękuję również paniom woźnym, p. sekretarce, p. konserwatorom za dobrą pracę.
Podziękowania kieruję również do rodziców, którzy współpracują ze szkołą służą zawsze pomocą gdy tylko się o to zwrócimy, Dziękuję za działania na różnych polach, szczególnie przy organizacji uroczystości i imprez.
Dziękuję rodzicom, którzy pracowali w Radzie Rodziców i trójkach klasowych, Panu Pawłowi Kurbielowi, Panu Januszowi Adamczykowi , Pani Urszuli Cichy , Pani Renacie Małek, Hannie Murawskiej, Agacie Krawieckiej, Agnieszce Murawskiej, Agnieszce Gaduli – Sikorze, Grzegorzowi Młodeckiemu, Agnieszce Maciejasz, Leszkowi Kralce, Grażynie Siemieniec, Teresie Wadowskiej, Dorocie Walczak, Dziękuję również naszym partnerom, i przyjaciołom, którzy wspierają podejmowane przez nas działania – szczególnie panu Radnemu Rady Powiatu Krakowskiego Markowi Piekarze, KGW i pani prezes Małgorzacie Mitce, OSP – panu Andrzejowi Góralczykowi oraz pani sołtys Jolancie Zębali.
Na zakończenie życzę wszystkim dobrego wypoczynku, dużo słońca i miłych wakacji . Proszę pamiętać o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych wypraw i zabaw.

Anna Rerak