Dnia 24.05.2013r o godz. 900 w Naszej Szkole odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny pod hasłem: ” Matematyka jest miarą wszystkiego”.

Patronat nad konkursem objął p. Marek Piekara – Członek Rady Powiatu Krakowskiego;   v-Przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu.

W konkursie uczestniczyło 18 uczniów wraz z opiekunami z sześciu szkół gminy Iwanowice: Naramy, Damic, Celin, Sieciechowic, Iwanowic, Poskwitowa.

Konkurs składał się z dwóch części. W  pierwszej uczniowie przez 45 minut rozwiązywali zadania związane z gminą Iwanowice, które miały wyłonić  MIISTRZA GMINY w kategorii klas IV, V, VI. Walka była tak wyrównana, że nie obyło się bez dogrywki.

NAGRODZENI UCZNIOWIE:

KLASY IV:

I miejsce Maj Krzysztof- SP w Damicach

II miejsce Filip Winiarski- SP w Naramie

III miejsce Jakub Sikora- SP w Poskwitowie

KLASY V

I miejsce Daniel Wydmański- SP w Iwanowicach

II miejsce Piotr Cygan- SP w Damicach

III miejsce Kinga Zgoda- SP w Celinach

KLASY VI

I miejsce Klaudia Petlic- SP w Damicach

II miejsce Patryk Maciuszek- SP w Poskwitowie

III miejsce Katarzyna Karnia- SP w Sieciechowicach

W drugiej części konkursu, uczniowie, drużynowo walczyli  o zwycięski puchar dla swojej szkoły. Zespoły miały do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności,   ale wymagające logicznego myślenia, takie jak: zapałczane impresje, tantrix, zadani  z monetami, czy łamigłówki przestrzenne HAPPY czyli tzw.  Kostki Szczęścia (Happy Cube,  Profi Cube, Marle Cube).  Niektóre zadania sprawiały więcej kłopotu, rywalizacja była zacięta.

MISTRZEM GIMINY IWANOWICE została:

SZKOŁA PODSTAWOWA W  NARAMIE - I miejsce

Szkoła Podstawowa w Damicach - II miejsce

Szkoła Podstawowa w Iwanowicach - III miejsce

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez p. Michała Znamirowskiego - dyrektora prowadzącego Szkoły w Poskwitowie, p. Marka Piekarę, wydawnictwo GWO, Nową Erę oraz firmę Wedel.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.

Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach - opiekun p. Janusz Maj

Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Naramie - opiekun p. Barbara Nowakowska

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Damicach - opiekun p. Alicja Maj

Szkoła Podstawowa im. Jana Bosko w Celinach - opiekun p. Joanna Dybka

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Iwanowicach - opiekun p. Krystyna Różycka

Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka  z  Asyżu w Poskwitowie - opiekun  p. Agnieszka Kurkiewicz

Wszystkim uczestnikom II Gminnego Konkursu Matematycznego życzymy dalszych matematycznych sukcesów.