2 marca 2013r. w naszej szkole odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Recytacji „Teatr Jednego Aktora”. W tym roku młodzi artyści prezentowali swoje ulubione wiersze.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas I – III ze wszystkich szkół gminy Iwanowice.

Jurorami konkursu byli: Pani Iwona Żarkowska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach, Pani Marta Łukasiewicz -  nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zadrożu oraz Ks. Dominik Koston – Prefekt Parafii Trójcy Świętej w Iwanowicach. Ponadto ks. Dominik przygotował oprawę dźwiękową i filmował występy uczestników.

Zmagania konkursowe przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze przy licznie zgromadzonej widowni. Dzieci wystąpiły w ciekawych kostiumach wzbogaconych oryginalną scenografią.

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pana Zbigniewa Grzyba – Wójta Gminy Iwanowice oraz Pani Anny Rerak – Dyrektor Szkoły nagrody książkowe.

Pan Michał Znamirowski – Prowadzący Szkołę Podstawową w Poskwitowie – również i w tym roku, oprócz nagród książkowych dla szkół, ufundował słodką nagrodę „Grand Prix” dla wszystkich uczniów, nauczycieli i
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na deskach nie tylko szkolnych teatrów.

Oto wyniki X Gminnego Konkursu Recytacji „Teatr Jednego Aktora” pod hasłem „Mój ulubiony wiersz”:

W kategorii oddział przedszkolny:
I m.    Mularczyk Zuzanna - S.P. w Iwanowicach

III m.  Jarząbek Aleksandra - S.P. w Sieciechowicach

III m.  Warszawska Wiktoria - S.P. w Widomej

III m.  Kubiak Wiktoria - P.S.P. w Naramie

Fundatorem nagród książkowych dla uczestników konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Iwanowicach. Szkoły otrzymały książki ufundowane przez Organ Prowadzący Szkołę Podstawową im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie - Pana Michała Znamirowskiego.

Osobami odpowiedzialnymi za konkurs były Panie: Joanna Kowalska, Monika Trzeciakiewicz, Marzena Kluza.

Marzena Kluza, Joanna Kowalska