BARDZO WAZNE tabl

Szanowni Mieszkańcy,
mija jedenaście lat od chwili, kiedy Rada Gminy Iwanowice zlikwidowała Szkołę Podstawową im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie. Dzięki proedukacyjnej, pro obywatelskiej postawie społeczności przede wszystkim Poskwitowa Nowego, Przestańska, ale również innych okolicznych miejscowości, a także determinacji Nauczyli wtedy w Szkole pracujących oraz dobrej woli ówczesnego wójta gminy Iwanowice Pana Zbigniewa Tomaszka, jego zrozumieniu roli dobrej oświaty, szczególnie na wsi powołano do życia dwie Szkoły. Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum im św. Franciszka z Asyżu. Aktami Założycielskimi po spełnieniu warunków do funkcjonowania placówek oświatowych powołałem je do życia, a wójt Gminy Iwanowice wydał Zezwolenia o numerach 1/2005 i 2/2005 do prowadzenia Szkół i wpisał je do rejestru szkół publicznych prowadzonych przez osoby fizyczne. Obdarzyli mnie Państwo ogromnym zaufaniem, okazali wielkie wsparcie w działaniach na rzecz Szkoły przez całe jedenaście lat. Zawsze mogłem na Was liczyć.

Rodzice,
Czas ubiegłego dziesięciolecia dostarczył mi wielu wzruszeń, wiele satysfakcji z pracy i osiąganych przez Szkoły sukcesów. Już w pierwszym roku działalności zdobyliśmy nagrodę w konkursie grantowym „Szkoła Marzeń” i wzięliśmy udział w Gali finałowej projektu na Zamku Królewskim w Warszawie. Skoro o marzeniach mowa, to zamierzeniem moim było, o czym wielokrotnie pisałem i mówiłem stworzenie szkoły radosnej, pełnej życia, która pozwoli zespołom, indywidualnym uczniom i całym klasom a także Braci Szkolnej pod Sztandarem św. Franciszka z Asyżu umożliwić spełnianie marzeń, a Rodzicom dać poczucie, że potrzeby edukacyjne ich pociech są zaspakajane dobrze i bardzo dobrze.
Wysiłkiem wszystkich Nauczycieli na czele z dyrektorami Szkół (najpierw była to Pani Małgorzata Mucha, dwa lata później Pani Anna Rerak), Was Rodziców i Mieszkańców stworzyliśmy Szkołę o ogromnym – jak się wyraziła jedna z Absolwentek – sercu; z wielkimi sukcesami, bo oto ze zgliszcz po zlikwidowanej szkole samorządowej, jak Feniks z popiołów odrodziła się Poskwitowska Szkoła i zajaśniała jak perłami swoimi dziełami: Ogrodem Naszych Przodków, Teatrzykiem na Schodkach, Chórami Primavera i Primavera+, zespołem Pierwiosnek… dużymi przedsięwzięciami integrującymi naszą Społeczność o charakterze wychowawczo-edukacyjnym: Poskwitowskie Kolędowanie, Żywa Szopka, Piknik Rodzinny czy Dzień Patrona gromadzącymi duże rzesze ludzi. Wielu naszych uczniów działa jako wolontariusze Caritas. Z małej wiejskiej Szkoły uczyniliśmy Szkołę osiągającą sukcesy na wszystkich szczeblach do międzynarodowych włącznie. To u nas w Szkole są mistrzowie Małopolski, Polski i Europy. To nasza mała Szkoła wyszła poza gminny krąg i nawiązała współpracę ze szkołami Słowacji, Czech i Ukrainy, a także Wielkiej Brytanii.

Szanowni Mieszkańcy,
To wszystko było możliwe dzięki naszej Wspólnocie, dzięki więzom które łączyły wszystkie elementu składowe Szkoły; Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców, Uczniów i Środowisko miejscowe. To było możliwe dzięki naszej współpracy.
NIE DAJMY SIĘ PODZIELIĆ!!!
PRAWO JEST PO NASZEJ STRONIE!
Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu od 1 września 2016 roku będzie funkcjonowała jak dotychczas!

Rodzice!!!
TYLKO WY MOŻECIE ZLIKWIDOWAĆ NASZE SZKOŁY. TYLKO WY, RODZICE MACIE PRAWO WYBORU DO JAKIEJ, DO KTÓREJ SZKOŁY POSŁAĆ, CZY ZAPISAĆ SWOJE DZIECKO!!!
29 lutego minął termin poinformowania Państwa o zamiarze likwidacji Szkół przeze mnie prowadzonych. Nie zrobiłem tego, bowiem nie zamierzałem i nie zamierzam Szkół naszych likwidować!!!
Zatem: NASZE SZKOŁY CZEKAJĄ NA SWOICH UCZNIÓW STARYCH I NOWYCH!!! Niezależnie od miejsca zameldowania.
Szanowni Rodzice,
Odbyłem szereg konsultacji na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim. Wójt gminy nie ma prawa i możliwości usunąć naszych Szkół z zajmowanych budynków.
ZAUFALIŚCIE MI JEDENAŚCIE LAT TEMU, ZAUFAJCIE I DZISIAJ!!! Nie zawiodłem wtedy, nie zawiodę i teraz!

Losy Szkoły nie zależą w tym momencie od wójta, czy ode mnie; losy Szkoły są w Waszych rękach. Mówiąc to, mam na myśli zarówno Szkołę Podstawą jak i Publiczne Gimnazjum.

Na końcu chciałem podziękować Wszystkim tym, którzy zarówno indywidualnie jak i grupowo telefonicznie, za pomocą komunikatorów elektronicznych dają wyraz swojego wsparcia i solidarności, szczególnie Rodzicom i Mieszkańcom, którzy na spotkaniu z Wójtem gminy Iwanowice w dniu 22 lutego br. jednoznacznie opowiedzieli się za moim rozumieniem wiejskiej oświaty.
SZCZERE BÓG ZAPŁAĆ!

Michał Znamirowski