dukaty certyfikat poskwitow
Dukaty Decjusza to projekt od lat realizowany w przestrzeniach Willi Decjusza dla dzieci w wieku 10-12 lat. Kilka lat temu mieli przyjemność już w nim uczestniczyć uczniowie naszej szkoły. W związku z pandemią  i ograniczeniami nią spowodowanymi program Dukaty Decjusza od tego roku można realizować w formie online. I tego właśnie zadania podjęli się uczniowie obecnej klasy szóstej. Program pod nazwą „Dukaty Decjusza w sieci” składał się z 5 krótkich animacji, popularyzujących wiedzę o ekonomii w perspektywie historycznej i współczesnej, obejmujących historię i rolę pieniądza, politykę monetarną Polski i Unii Europejskiej, ilustrowaną działalnością Justusa Decjusza i Mikołaja Kopernika – autorów traktatów o reformie pieniądza oraz zagadnienia związane z numizmatyką na podstawie analizy dukatu z okresu reformy Justusa Decjusza. Część wykładową uczniowie zakończyli quizem, składającym się z 27 pytań, sprawdzającym wiadomości. Natomiast na zakończenie realizacji całego przedsięwzięcia szóstoklasiści podjęli się zadania projektu monety związanej z naszą gminą. Ich projekty głównie nawiązywały do iwanowickich legend umieszczonych w publikacji „Opowieści z Doliny Dłubni, czyli historie znane i mniej znane oraz te nigdy nie opowiedziane”.
Zapraszamy do galerii prac.

K.N.