1624979790707

W roku szkolnym 2020/2021, uczniowie klasy IV podczas zajęć z wychowawcą realizowali projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci pn. „Przedsiębiorczość – jak zrealizować pomysł?”. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie – 10 osób. W ramach projektu zostało zrealizowanych 10 tematów:

1. Dlaczego strach jest nam potrzebny?
2. Dlaczego złość jest nam potrzebna?
3. Jakie są moje mocne i słabe strony?
4. Jak skutecznie działać w zespole?
5. Jak wspólnie zapracować na sukces?
6. Jak zrobić coś dobrego dla innych?
7. Po co tworzyć plan?
8. Jak zaplanować wycieczkę?
9. Jak uczyć się na własnych błędach?
10. Czy da się usłyszeć świat?

Podczas zajęć projektowych uczniowie rozwijali kompetencje społeczne, umiejętność pracy w grupie. Wspólnie zaplanowali i zrealizowali wydarzenie klasowe, poznali także różne aspekty i etapy procesu dążenia do celu. Wzmacniali i rozwijali swoją kreatywność i samoświadomość. Ich zadaniem było również ćwiczenie samodyscypliny, elastyczności, współpracy i empatii. W ramach projektu uczniowie realizowali również różne zagadnienia z Podstawy Programowej,

np. 4) rozwijanie kompetencji, takich jak: kreatywność, innowacyjność i przedsiębiorczość;
umiejętność samodzielnego, refleksyjnego, logicznego, krytycznego i twórczego myślenia; umiejętność pracy w grupie;

Zwieńczeniem projektu był wspólnie spędzony dzień z wychowawcą, zaplanowanie i zorganizowanie wspólnego czasu – spaceru poprzez stworzenie odpowiedniego planu, nazwanie swoich emocji, przypomnienie sobie czego nauczyliśmy się podczas trwania projektu a także przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz podczas wakacji. Na zakończenie, uczniowie otrzymali dyplomy oraz indeksy, cała klasa oraz wychowawca otrzymali certyfikat ukończenia projektu. Projekt bardzo się uczniom podobał, wyrazili również chęć udziału w jego przyszłych edycjach.

Anna Żurek

1624979790860