8c

Uczniowie klas czwartych oraz gimnazjaliści realizują na zajęciach języka polskiego projekt „Moja Ojczyzna” w ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kolejnym zadaniem, jakie wykonali, było przedsięwzięcie „Kraków: miasto z bajki”. Czwartoklasiści czytali wiersze Czesława Janczarskiego „Wawel”, Hejnał mariacki” oraz fragmenty utworu Doroty Terakowskiej „Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie”. Na zakończenie projektowego zadania uczniowie klasy IVa wykonali zakładki do książek, a uczniowie klasy IVb wzięli udział w teleturnieju „Skrzydlate drapieżniki”, do którego piękne karty do gry przygotowali Dawid i Mateusz Poznańscy. Gimnazjaliści interpretowali utwory poetyckie Bronisława Maja i Jana Sztaudyngera oraz zmierzyli się z dramatem Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.

U. W.

8c