order dla nemeczka

Uczniowie klasy II gimnazjum realizują na zajęciach języka polskiego projekt „Moja Ojczyzna” w ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kolejnym zadaniem, jakie wykonali, było przedsięwzięcie Order dla Nemeczka. Gimnazjaliści obejrzeli spektakl „Chłopcy z Placu Broni” w reżyserii Konrada Dworakowskiego z Teatru Pinokio w Łodzi. Czytali fragmenty powieści Ferenca Molnara, redagowali raport i odezwę. Zastanawiali się, w jaki sposób można zaspokoić głód własności, tożsamości i społecznej przynależności. Rozmawiali o Bandzie Szajby, z którą zmierzył się Maciek Łańko, bohater utworu Adama Bahdaja „Gdzie twój dom, Telemachu?”. Na zakończenie zaprojektowali ordery dla Nemeczka w formie gwiazdy, medalionu, liści oraz w kształcie zoomorficznym.

U. W.