W dniach od 30.06 do 06.07.2014r odbył się wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży do Murzasichla k. Zakopanego. Jego uczestnikami (w liczbie 25) byli wolontariusze oraz ministranci odznaczający się w minionym roku dużym zaangażowaniem w posługę liturgiczną oraz działalność w SKC. Wyjazd skupiał młodzież i dzieci z terenu naszej gminy, z parafii: Iwanowice, Widoma, Sieciechowice, Minoga. Pomimo zmiennej pogody uczestnicy aktywnie spędzali czas przemierzając górskie szlaki i zdobywając szczyty m.in. Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Sarnią Skałę, Dolinę Kościeliską, Jaskinię Mroźną.

Nie zabrakło też innych atrakcji takich jak: spływ przełomem Dunajca(18 km), dwukrotny pobyt na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej, wizyta w Izbie Regionalnej Adama Gąsienicy, sporty alpinistyczne w parku linowym, wjazd kolejką na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, zjazdy na zjeżdżalni grawitacyjnej, niecodzienne wrażenia w kinie 7D. Wszyscy codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej - raz nawet na górskim szlaku. Wieczorne chwile upływały na konkursach: „Szansa na sukces”, turniej tenisa stołowego, piłki siatkowej oraz nożnej, konkurs plastyczny. Przy muzyce i wspólnym śpiewie uczestnicy smażyli kiełbaski, a chcąc spalić trochę kalorii tańczyli podczas zabawy dyskotekowej. W drodze powrotnej był także czas na odrobinę szaleństwa. Uczestnicy udali się do parku rozrywki w Rabce – Rabkolandu. Wszyscy wrócili do swoich domów zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekunami wyjazdu byli: Ks. Paweł Ścisłowicz, Pani Renata i Maciej Jagiełka, Pani Karolina Ziarko oraz gościnnie Ks. Grzegorz Kozik.

Wszystkim, którzy wsparli organizację wyjazdu a szczególnie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, firmom, sponsorom indywidualnym składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy także właścicielom ośrodka w Murzasichlu - państwu Małgorzacie i Pawłowi Łukaszczykom, panu Michałowi - naszemu kierowcy oraz panu Emilowi przewodnikowi górskiemu.

R.J.

Wspomnienia uczestników:

Wakacje z Bogiem 2014 mogę zaliczyć do jak najbardziej udanych!!! Wszystko dzięki ciekawym zajęciom jakie przygotowali nam organizatorzy: wyjazdy na baseny termalne, górskie wędrówki, atrakcje na Gubałówce i codzienne wspólne spędzanie wolnego czasu. Do tego miła i wesoła atmosfera panująca między uczestnikami i opiekunami.  Oczywiście za to, że wróciliśmy uśmiechnięci i wypoczęci dziękujemy  pani kierownik Renacie Jagiełce oraz opiekunom: ks. Pawłowi Ścisłowiczowi, p. Maciejowi Jagiełce i p. Karolinie Ziarko.

Alicja Małek

(...)

Na wyjeździe było dożo atrakcji: baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, prelekcja w Izbie Regionalnej, spacer po Krupówkach, doznania w kinie 7D, konkursy, wędrówka po Dolinie Kościeliskiej i Jaskini Mroźnej, spływ Dunajcem, piesze wędrówki po Kalatówkach oraz wspinanie się na Sarnią Skałę, zjeżdżalnia grawitacyjna, park linowy, wyjazd do Kuźnic, wjazd na Kasprowy Wierch oraz pełen zabawy pobyt w Rabkolandzie. Wszędzie wspaniale się bawiłam!!! Najbardziej podobał mi się park linowy, gdzie byłam po raz pierwszy. Mogłam spróbować swoich sił i odwagi  na dużych wysokościach.

Wyjazd był niezapomniany, wakacje rozpoczęły się wspaniale - oby tak dalej.

Natalia Cichy

patrz galeria