Dnia 30.05. 2014r. w piątek wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Zbiórka była o godz. 7.30 pod szkołą. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas IV, V, VI wraz z wychowawczyniami.
Gdy dotarliśmy do dawnej stolicy Polski poszliśmy w stronę przystani na Wiśle. Stamtąd popłynęliśmy w rejs statkiem. Po powrocie udaliśmy się na Wawel, gdzie pani Ciszewska opowiadała nam o historii i zabytkach Wawelu. Otrzymaliśmy również karty pracy, w których zapisywaliśmy nazwy miejsc i zabytków, które zwiedzaliśmy. Z Wawelu udaliśmy się na ulicę Kanoniczą i Grodzką. Na rynku podziwialiśmy Kościół św. Wojciecha, Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza i Ratusz. Następnie przeszliśmy na Mały Rynek, gdzie zobaczyliśmy Kościół św. Barbary i fontannę. Spacerując ulicą Floriańską oglądaliśmy kamienice, znajduje się tam dawny dom Jana Matejki. Mieliśmy też chwilę przerwy na posiłek w restauracji. Spacer po Krakowie zakończyliśmy na Placu Matejki pod Pomnikiem Grunwaldzkim, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.
Wycieczka była bardzo ciekawa i miała bogaty program. Mogliśmy poszerzyć wiedzę na temat historii i zabytków Krakowa. Wszyscy wrócili zadowoleni po udanej wycieczce.
Filip Rerak kl.V
Serdeczne podziękowania kierujemy dla pani Bronisławy Kufel – Włodek, która jest prezesem Klubu sportowego NPS Salwator. Dzięki współpracy z klubem uczniowie naszych szkół mogą uprawiać wioślarstwo halowe. Pani Bronia podarowała nam bilety na rejs statkiem po Wiśle. Dzięki ofiarności i życzliwości pani prezes uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VI mogli uczestniczyć w ciekawej i bardzo atrakcyjnej wycieczce.

patrz galeria