zakladka
Uwaga - najlepsze prace wezmą udział w konkursie organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI POD TYTUŁEM ,,MOJA FANTAZJA”
1. Cele konkursu
• rozwijanie wyobraźni i doskonalenie zdolności plastycznych,
• propagowanie czytelnictwa wśród dzieci,
• popularyzacja literatury,
2. Uczestnicy
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I -III oraz IV – VIII Szkoły Podstawowej
w Poskwitowie.
3. Wymogi konkursowe
Zadanie dla uczniów polega na wykonaniu zakładki do książki inspirowanej wybranym utworem literackim (baśń, bajka, powieść i in.).
Technika plastyczna może być dowolna, ale praca musi być płaska. Ponadto użyte materiały nie mogą niszczyć i brudzić książki.
Bazą pracy musi być sztywny brystol w dowolnym kolorze (kartka z bloku technicznego)
o wymiarach 5,5 cm na 21 cm.
Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę.
Na odwrocie projektu należy umieścić napisane OŁÓWKIEM następujące informacje: imię, nazwisko, klasę.
4. Kryteria oceniania
Jury będzie brało pod uwagę:
• oryginalność i pomysłowość
• estetykę wykonania
• samodzielność
5. Terminy
Prace należy składać w sekretariacie szkoły do 22 marca 2022 roku.
Zadanie realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.