moj szczesliwy dzien2019tabl

Hans Christian Andersen w baśni „Stokrotka” napisał: "…skowronek zleciał na dół, ale nie do piwonii ani tulipanów – nie: sfrunął w trawę do biednej stokrotki; radość po prostu przeraziła ją i sama nie wiedziała, co ma myśleć. Ptaszek tańczył dookoła stokrotki i śpiewał (…). Jakże szczęśliwa była (…) – to trudno sobie wyobrazić". W tym roku ten fragment stał się inspiracją dla uczestników konkursowych zmagań XV MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO I PLASTYCZNEGO Mój szczęśliwy dzień, a ich zadaniem było opowiedzieć o najszczęśliwszym dniu w swoim życiu lub w życiu baśniowych bohaterów. W kategorii literackiej swoich sił próbowali uczniowie klasy IV i VIII z naszej szkoły. Ich prace podejmowały bardzo różnorodne interpretacje szczęścia, więc czytało się je z ogromną przyjemnością. Nie dziwi mnie fakt, iż wśród laureatów konkursu znaleźli się ich przedstawiciele: Daniel Celej i Julia Szaleniec z klasy IV. Zdobyli oni równorzędne nagrody II stopnia i wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystej gali 10 czerwca 2019 roku w Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W trakcie imprezy zostały zaprezentowane fragmenty ich prac i laureaci odebrali swoje nagrody. Z całego serca gratuluję wspaniałych pomysłów wszystkim uczestnikom konkursu. Gratuluję Julce i Danielowi i życzę dalszych sukcesów.

K.N.

1 razem