konkurs recytatorski Celiny2019

Dnia 25 kwietnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Celinach odbył się konkurs historyczny wiedzy o Krakowie. W tym wydarzeniu uczestniczyła również nasza szkoła którą reprezentowali uczniowie klasy siódmej. Pierwsza część składała się z części pisemnej gdzie trzeba było wykazać się wiedzą historyczną na temat jednej z dzielnic Krakowa. W tym roku udział padł na dzielnicę Kazimierz. W teście udział wzięła Wiktoria Kolawa, Filip Proszowski oraz Jakub Wojtal. Ponadto po napisaniu testu przewidziany był konkurs recytatorski w którym, naszą szkołę reprezentował Maksymilian Tomczyk. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zabytków dzielnicy Kazimierz. Pomimo że nie zajęli miejsca na podium to na pewno należą się im gratulacje i podziękowania za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie, za to, że poświęcili czas na zdobycie dodatkowej wiedzy o Krakowie. Nowe doświadczenia, które zdobyli na pewno zaowocują w przyszłości.

Mateusz Sędłak