1.jpeg
Uczniowie klasy III gimnazjum realizowali w I okresie roku szkolnego 2018/2019 projekt literacko-historyczny „Róże na karabinie”. Poznali biografie żołnierzy z Iwanowic, Maszkowa, Poskwitowa, Sieciechowic, redagowali opowiadania o bohaterach walk narodowo-wyzwoleńczych, tworzyli pamiętniki, pisali listy z okopów.
Projekt „Róże na karabinie” został nagrodzony przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita, Fundację Działań Edukacyjnych KreAdukacja z Lublina oraz Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Uczniowie otrzymali dyplomy, listy gratulacyjne, książki, biuletyny, koszulki, notesy, zeszyty do debat historycznych, komiksy, albumy, długopisy, przypinki o łącznej wartości 1125 złotych.
Wszystkim uczestnikom projektowego przedsięwzięcia serdecznie gratuluję.

Urszula Wykurz

1.jpeg