POTRAWA WLK tabl

W dniu 22 marca podczas uroczystego przedświątecznego apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu pt. „Moja ulubiona potrawa wielkanocna”. Konkurs został ogłoszony przez Fundację Sapere et Gaudere w ramach realizowanego w Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie projektu edukacyjnego „Wielkanocny stół”. Jest on realizowany we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym I-III stopnia" Letyczowskiego Dydaktyczno-Wychowawczego Centrum Nr 1. Jego najważniejsze założenia to kultywowanie polskich i ludowych tradycji związanych z przygotowaniem do Świąt Wielkiej Nocy, poznawanie tradycji świątecznych innych narodowości oraz wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną w czasie Świąt Wielkanocnych.
W ramach zmagań konkursowych uczniowie i ich rodziny mieli opisać swoją ulubioną potrawę wielkanocną, gdzie oprócz tradycyjnego przepisu mieli za zadanie zamieścić ciekawą rodzinną historię związaną z prezentowanym daniem. Jury w składzie: Michał Znamirowski – prowadzący szkoły, Katarzyna Nogieć – prezes fundacji, zapoznali się z 13 niezwykle smakowitymi i sympatycznymi pracami. W wyniku obrad wszystkie zgłoszone prace otrzymały nagrody specjalne, a ich autorzy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali zestawy książek i wspaniałe upominki świąteczne, ufundowane przez Fundację Sapere et Gaudere. Dodatkowo na zakończenie projektu planowane jest stworzenie Wielkiej Poskwitowskiej Księgi Wielkanocnych Potraw, gdzie zostaną zamieszczone konkursowe prace.
Laureatom i ich rodzinom serdecznie gratulujemy!

K.N.